tr

Hair Events
All the events involved in the world of hair

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Hair Events


Hair Events : Kuaföre içeren uzmanları saç kesim ve saç modelleri en son haberler à gösterilen yürütme gösterir olaylardır. Moda saç ile ilgili olaylar dünya ve uluslararası moda podyumları tanık çevresinde tutulur. Çünkü en iyi salonların çoğu etkinliklere katılmak é è meslektaşları ile anlaşma ve güncel tutmak için bir yol. Ne olaylar sizin Kuaför è haberdar olmak ne kadar önemsediğimi anlamanın bir yolu katıldı görmek ve ünlüler alan tarafından takdir ne zaman. Televizyon ya da sinema è için Kuaför yaratıcılıklarını test etmek için bir yol yapmak à ve onların zeka müşterilerine göstermek için. Saç moda stilist için adanmış uluslararası olaylar sırasında en iyi saç moda saç moda geleneği karakterize sabit elemanları alternatif. Birçok olaylar Londra\'da lösemi savaşmak için bağış toplama işlevinin yürüyüş yolları birleştirir alternatif saç gösterisi olarak tutulur. Sık sık bu olaylar sırasında da avant-garde moda önerileri saç görebilirsiniz: aşırı renkler ve gösteri, günlük yaşam için uygun değildir için tasarlanmış saç modelleri.

Encyclopaedic hair website

Hair Events capelli Hair Events acconciature Hair Events estetica Hair Events moda-capelli Hair Events salute Hair Events parrucchieri

Hair Events - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Hair Events, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Hair Events, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Hair Events, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Hair Events, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

19 Mar 19

Haute Coiffure Française

 

Ph: Jules Egger
Artistic Director: Laurent Decreton

hair-collections

19 Mar 19

Studio 65 Agency

 

Collection: Deliverance
Ph: Annalisa Ceccotti
Make-up: Alessandra Poli
Stylist: Costanza Grassini

hair-collections

18 Mar 19

Luciana Sabariz and Norma Mejía

 

In this collection the hairstylist makes three semi-updos, and a total updo. Once again she exhibits in her works a combination of services that result in a collection of very commercial updos made with extensions and very bright technical works. In Mascherata Collection, the hairstylist alludes to the famous Venetian masks and the magic that thanks to them envelops both men and women when they dress that masks. A sophisticated woman, enigmatic and with great personality, sometimes decides to cover herself with a mask while at other times she prefers to take it off. It is she who commands, who decides what to show the world. Whether you want to reveal your true personality or if you prefer to surrender to anonymity, masks can be helpful at your next social gathering. You dare?

Collection: Mascherata
Ph: Toni Puljic
Make-up: Colors Up Make-up School
Hair Assistant: Alexander Blanco

hair-collections

18 Mar 19

Stephanie, Ashley Gamble

 

Ph: Richard Miles

hair-collections

15 Mar 19

Adrian Gutierrez

 

Collection: Grandeur Pt. 4
Ph: Damien Carney
Make-up: Joanne Gair
Stylist: Nikko Kefalas

hair-collectionsEnter in Hair Events